Proces float ał zostwynaleziony przez Sir Alastair'a Pilkington'a w roku 1952. Technologia ta wykorzystywana jest przy produkcji szkła bezbarwnego, barwionego w masie i powlekanego dla budownictwa, oraz bezbarwnego i barwionego w masie dla przemysłu motoryzacyjnego. Proces, pierwotnie zdolny do produkcji jedynie szkła o grubości 6 mm, obecnie pozwala na produkcję szkła o grubości od 0,4 mm aż do 25 mm. Roztopione szkło, w temperaturze około 1000°C, jest w sposób ciągły wylewane z pieca do płytkiej wanny ze stopioną cyną. Stopione szkło płynie po cynie, rozpływa się na niej i formuje poziom powierzchni.

Grubość jest kontrolowana poprzez ustalanie prędkości, przy której krzepnąca szklana wstęga jest wyciągana z wanny float. Po odprężeniu (kontrolowanym schładzaniu) powstaje szkło jako „polerowany ogniowo" produkt z równoległymi do siebie powierzchniami.

Źródło:

Euroglass – szkło budowlane

Specjalistyczne szkło dla budownictwa

Od 1993 roku dostarczamy szkło dla branży budowlanej. Realizujemy wszelkie zamówienia - szyby zespolone do okien, fasad, szkło barwione, hartowane i wzmacniane folią. Pakiety zespolone o różnych konstrukcjach i różnych zastosowaniach.

W naszych produktach stosujemy materiały najwyższej jakości, dostarczane przez sprawdzonych producentów z całej Europy. Stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, aby dostarczyć naszym Klientom produkt o najwyższych parametrach.